Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle

14 Şubat Sevgililer Günü ve Anlamı

Sevgililer Günü Anlamı14 Şubat Sevgililer Günü Gerçek Hikayesi Anlamı
3.yüzyılda Roma İmparatoru II. Claudius her erkeğin asker olmasını istiyordu. Her erkeğin asker olmasını sağlamak için tüm imparatorlukta evliliği yasaklamıştı. II. Claudius imparatorlukta Hristiyanlığı da yasaklamış ve Hristiyanlar için ölüm emri çıkarmıştı.
Bu emre uymayanlar arasında sonradan aziz olarak anılacak olan Valentinus vardı. Valentius hristiyan olduğu için yakalanmış ve hapse atılmıştı. Hapishane gardiyanlarından biri Hristiyanlar arasında anlatılan mucizelere inanarak kardeşi olan doğuştan gözleri görmeyen Julia’yı, gözlerini açabilir umuduyla Valentinus’un yanına gizlice getirdi. Julia zeki ve güzel bir kızdır. Valentinus’u ziyaretleri sayesinde roma tarihi, doğa ve hristiyanlık konularında pek çok şey öğrenir. bu ziyaretlerden birinde Julia sorar:
– “Valentinus, Tanrı gerçekten dualarımızı duyar mı? Her sabah ve her gece ne için dua ettiğimi biliyormusun? Görebilmek için dua ediyorum, senin bana anlattıklarını görmeyi çok istiyorum.”
Valentinus;
– “Tanrı bizim için en iyi olanı yapar, yeter ki buna inanalım.”
Beraberce duaya başlarlar. Birden hücrenin içerisi altın renkli bir ışıkla aydınlanır ve Julia haykırır;
– “Valentinus, görüyorum, görüyorum.”
Ertesi gün Valentinus’un ölüm emri gelir, Aziz Julia’ya son bir not yazar, Tanrı’ya hep yakın olmasını öğütler ve notun altını “Senin Valentine’ından” diye imzalar. Mektup, ertesi gün Julia’ya ulaşır, o günün tarihi 14 Şubat 270’dir.14 Şubat sevgililer Günü

14 Şubat Sevgililer Günü..

Malum gün geldi çattı, yarın 14 Şubat sevgililer günü. . Bir çoğumuz bu günü sabırsızlıkla beklediği  kesin.  Sevgililer günü anlamından uzaklaşmış, ticarete dökülmüş, içi boşaltılmıştır. Bir çok kişi 14 Şubat sevgililer günü denildiğinde aklına gelecek olan ilk seçenek, AŞK, SEVGİ DEĞİL.. hediyedir.

Aslında hediyeleşmek  güzeldir,  insanları mutlu eder ve sevginin göstergesi olabilir. Fakat anlamadığım nokta, Sevgililer  gününde  AŞK ve Sevgiden uzak bir gün yaşamamız.  Bu günde sevgiden aşktan uzak, sadece ne aldın, ne alacağı, para bulma telaşı konuşmalarımız işin boyutunun nedenli değiştiğinin göstergesidir.   Teknoloji  ve sosyal medyanın hayatımızın tamamında yer alması bunun bir başka boyutudur.   Facebook, twitter, instagram ve benzeri sosyal paylaşım ağlarında alınan hediyelerin artık gösterişe dayalı paylaşımlar yapılarak kişileri karşılıklı hediye yarışlarına sokmaktadır.

Bu tür oyunlara gelme kardeşim, sevgilini bahçeden kopardığın bir dal GÜL ile mutlu edebilirsin, başarabilirsin bu çok zor değil.  Bir çoğumuz Türkiye’nin ekonomisini ve yaşam şartlarını çok iyi bilmektedir. Ülkemizde 1000 tl olan asgari ücretli aylık çalışan birisinin bu günde 500 tl bir hediye alması çok zor, fakat günümüzde 14 şubat sevgililer günü öyle bir boyuta taşındıki mecbur almak zorunda kalıyor. Aksi halde kendini mutsuz hissediyor.  Bu tür oyunlara gelmek sevgililer gününde, sevgisizliği artırmaktan başka bir şey değildir.2016 14 Şubat

Bu yüzdendir, YILDIZ TİLBE’nin 14 şubata özel çektiği reklam filmdeki şarkı tıklanma rekorları kırması. Aslında bir çok kişinin bu konudan rahatsız olduğunu ve içinin boşaltıldığın farkında, hediye almadığı zaman kendisini ezik ve çaresiz olarak gördüğü için mecbur hissettiren  ticaret sermayesidir. OYUNA GELMEYİN..

Düşünün hediye alamayan küçük kardeşlerimizi, onların o koca yüreklerinin burukluğunu, düşünün sevgisi için ölüme göze alan o gençliğin en deli sevgisini, yalansız, çıkarsız sevgisini, peki okul çağında olan bu güzel kalplerin, çalışamadığından,  ceplerinde doğru düzgün para olmamasını,  sevgilisine o gün bir şey alamadığında yüreklerindeki o burukluklarını, o duyguyu düşünün…

GERÇEKTEN SEVİYORSANIZ VE SEVİLİYORSANIZ, SEVGİLİSİNİZİ EN UFAK ŞEYLERDEN MUTLU EDER VE EDİLİRSİNİZ..SEVGİYİ TİCARETE DAYALI BİR SEKTÖRE ÇEKMEK SEVGİSİZLİK AŞILAMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY  DEĞİLDİR.

Etiketler :
Yorumlar
  1. Dj|qüNeŞ dedi ki:

    14 şubat benim için hiç bişey ifade Etmiyor benim için sevgim 1 günlük deil ömür boyu
    14 Şubat Sevgililer günüdeil sanki bitür hediyeleşme Günü Olmuş.
    14 Şubat sererim Secdemi Kılarım Sabah Namazımı Millet Aşk Görsün..!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.