Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle
Yeni Soma Şarkısı
This text will be replaced

Grup Yorum Yeni Soma ŞarkısıGrup yorum daha önce hayatını kaybeden tüm madenciler için madenciden adlı şarkıyı sizlerle paylaşmıştık. Hazırladığımız video ile birlikte sizlere sunduğumuz madenciler şarkısı sonrasında grup yorum harekete geçti. Manisa soma‘da hayatını kaybeden madenciler anısına gece gündüz durmadan beste yapmaya çalışan grup yorum üyeleri 6.gün sonrasında yeni soma şarkısını dinleyicilerin ve acılı soma halkının beğenisine sundu. Şarkı sosyal medya twitter, faceboook gibi paylaşım sitelerinde binlerce kişi tarafından izlenmesi ve yoğun beğeni gelmesi grup yorumu bir kez daha ne kadar duyarlı olduğunu bizlere gösterdi. Soma Madenciler

Grup yorum yeni soma şarkısına hazırladığı video girişinde Grup yorum soma için şarkı yazısıyla başlıyor. İdil kültür merkezinde hazırladığını tahmin ettiğimiz videoda yorum üyelerin çok üzgün olduğunu görmekteyiz. Hazırlanan videoda siyasetçilere mesaj ve öfkede var.  Başsağlığı değil işçiler için önlem alınmasını vurgulayan şarkıda, somadaki halkın röportajlarına’da yer veriliyor.

Soma Siyah KurdeleGrup yorum soma şarkı sözleri

Gün doğarken açılır kapı uyanır maden ocağı
Simsiyah bir yol uzanır içinde yokluk sancısı

Bir mezar ki kazdığımız ne ucu var ne bucağı
öldük boğaz tokluğuna Soma oldu dert ocağı

Sağım solum kara duman bir soluk bile alınmaz
Açlık yoksulluk var diye bu kadar ucuz ölünmez

Yedi kat yerin altında kaybolur gider ömrümüz
Kader değil gözyaşımız bizim de gelir günümüz

Gün ortasında doldu caddeler yitip giden canlar için
Çözülüyor o susan diller hesap istiyor ölüler

Ankara’dan gelen beyler lazım değil taziyeniz
Ellerimiz kömür bizim kirlenmesin elbiseleriniz

Sağım solum kara duman bir soluk bile alınmaz
Açlık yoksulluk var diye bu kadar ucuz ölünmez
Yedi kat yerin altında kaybolur gider ömrümüz

Soma Madenciler Resmi

Etiketler :
Yorumlar
  1. Emre Polat dedi ki:

    Soma maden faciasını ilk duyduğumda durumun ne kadar vahim olduğunu zaten anlamıştım. Ülkemizde maden ocaklarının yeterince denetlenmediğine onlarca kez şahit olduk. Dünya genelinde yapılan araştırmalarda zaten ülkemizde en çok iş kazası olması bunu doğrulamaktadır. Soma faciası bende ve tüm ülkemizde derin acı bıraktı. Twitter üzerinde soma üzerine twit atarken tesadüf grup yorumun soma için bestelediğini gördüm çok güzel yapmışlar. Yorum üyelerin duyarlılıklarını biliyorum ve onları bir kez daha kutlarım. Sadece madenciler için değil, yanılmıyorsam deprem faciasında hayatını kaybedenler içinde şarkı yapan grup.

  2. Gül dedi ki:

    1 seneden fazla oldu belkide bir çok kişimiz soma nedir soma ne diye birbirimize sorur olduk. Her zaman olduğu gibi ateş düştüğü yeri yakar.. derler buna bir kez daha katılıyorum. Bugün baktığımızda soma son olsun dedikçe her gün 1,2 madenci emekçileri ölmeye devam ediyor. Patronların daha çok para kazanma hırsı insanları öldürmeye devam ediyor. Bu şarkıyı dinledikçe çok duygulanıyorum çok üzülüyorum. Modern kölelik bu olsa gerek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;