Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle
Java Yükle

Okey oynamanız için olması gereken en önemli uygulama Java’dır. Okey sistemimiz Java üzerinden çalışmakta ve bu yüzden Java bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Bilgisayarınızda Java yüklü değilse okey salonlarına giriş yapamazsınız. Sizlere bir kaç adımda ‘Java nasıl yüklenir’ anlatacağız.

Java uygulamasını indirmek için resmi Java indirme sitesini Java.Com tercih etmelisiniz. Çünkü günümüz’de Google’da ‘Java indir’ veya ‘Java yükle’ gibi aramalar yaptığımızda onlarca farklı siteler çıkmakta, Bunların güvenlik derecelerini bilmek oldukça güç durumdur. Java.Com üzerinden Java indirerek ilk adımı atmış olacağız.  İndirdiğimiz Java uygulaması Karşıdan Yüklenen veya indirilenler bölümüne gelmiştir, Buradan Java uygulamasına tıklayarak  çalıştır yaparak işleme devam edeceksiniz.

Karşınıza çıkan seçenekte alt kısımda göründüğü gibi Install seçeneğini tıklayarak ilerleyeceksiniz.

Java Görsel Anlatım

Java Resim 1

Üst kısımdaki İnstall seçeneğini tıkladıktan sonra karşınıza 2 kutulu seçenek çıkacak ve bunlar Java ile alakalı olmayan seçenekler. Buradaki seçenekte arama motoru ask tarayıcısını yüklemek istiyor musunuz sorusunu sormaktadır. Bunlar Java için hiç bir önemi yoktur.  Arama motoru olarak Google.Com tercih etmekteyiz. Çıkan ve işaretli olan 2 seçeneği kaldırarak Next tıklayarak devam ediniz.

Java Resimli Anlatım

Java Görsel 2

Next seçeneğini tıkladıktan sonra Java uygulaması bilgisayarınıza İnternet hızınıza göre 1 dakika ve 5 dakika arasında inmektedir. Java bilgisayarınıza tam anlamı ile indikten sonra bilgisayarınızda neresine yüklenmesi konusunda seçenek sunacaktır. Alt kısımda görünen resimde çıkan seçenekte Next yazısına tıklayarak devam edeceksiniz.

Java Resimli Anlatım Yükle

Java Görsel 3

Java’nın tam anlamı ile nereye yüklenmesi hakkında karar verdikten sonra Java bilgisayarınıza İnternet hızınıza göre inmeye başlayacaktır. Bu sırada sitemizin diğer konularına bakarak site hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yükleme kısmı alt taraftaki resimde göründüğü gibi olacaktır.

Java Yükleme Resmi

Resim Görsel 4

Üst kısımdaki Java yükleme bitmesi sonrasında size bazı işlemler yaparak Java uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol etmenizi isteyecektir. Bu kontrolü Java yüklenmesi ardından karşınıza gelen seçenekteki linki tıklayarak kontrol sayfasına gideceksiniz.

Java Resim Anlatım

Java Görsel 5

Üst kısımdaki sayfaya geldiğinizde Run veya Cancel yazısı çıktığında doru işlemleri yaptığınızı teyit etmiştir. Burada Run yazısını tıklayarak kontrol yaparak çıkış yapacaksınız. Tüm bu işlemler sonrasında Javayı Sorunsuz şekilde İndirmiş oldunuz, yapmanız gereken son işlem site üzerinde Java’nın çalışmasına izin vermek.   Alt kısımda göstereceğimiz resmi takip ediniz.

Java Resimli Anlatım

Java Görsel 6

Üst kısımda gösterilen resimde size Java(TM) Eklentisinin çalışması için izniniz gerekiyor sorusuna Bu Sitede Her Zaman Çalıştır seçeneğini tıklayarak okey bölümüne hiç bir sorun bulunmadan giriş yapacaksınız. Java Sorunu giderebilmesi için sizlere adım adım anlatımlar yapılmıştır, Lütfen yukarıdaki yazılı ve görsel içerikleri sırayla yapınız. Tüm işlemleri bitirdiğinizde herhangi bir sorununuz kalmayacaktır.

Java İndirmek İçin Tıkla

Java İndirmek İçin Tıkla