Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle
Oyun Kuralları

Okey Kurallari  ve Cezalar

1. OkeyBiz.Com sitesinde bulunan tüm oyuncularımız dilediği isimde takma isimler alabilir, Fakat bunun başlıca kuralları bulunmaktadır. Sitemizde kullanacağınız takma isim veya rumuzlar küfür, hakaret, din,dil, ırk ayrımı yapmamasına özen göstermelisiniz. Bu konuda ısrar eden kullanıcılarımız aksi halde takma isim kayıtları silinerek sitemizden atılacaktır.

2.Sitemizde bulunan yetkili (kırmızı renk) yöneticilere karşı uygunsuz konuşma, küfür, hakaret, asılsız şikayet, aşağılayıcı konuşmalar yasaktır.

3. Site Geneli veya lobisi diye tarif edilen, Genel konuşma alanında Flood yapmak yasaktır.

4. Masalarda oyun oynayan kişilerin masalarına izinsiz girmek ve masada kişileri rahatsız etmek yasaktır.

5. Sitemizdeki oyuncuların özellerinden rahatsız etmek ve uygunsuz konuşmak kesinlikle yasaktır, Ayrıca seviyeli davranmak öncelik olmalıdır.

6. Sitemizde Genel lobide din, dil, ırk, ayrımı yapmak yasaktır. Kişiyi İnsan olarak değerlendirmeli ve temelde insani olarak bakmalıdır.

7. Şikayet ve Önerilerinizi Genel lobide yapmak yasaktır. Çünkü lobide yapılan şikayetler görülmemekte ayrıca şikayeti genele yazmanız halinde şikayet edilen kişi siteden kaçarak kurtulmaktadır. Şikayetler kırmızı renkte bulunan yetkili arkadaşların özeline yapılmalıdır.

8.Küfür ve hakarete uğrayan kişi aynı şekilde karşılık veremez, Küfür ve hakarete uğrayan kişi yetkililerin özellerine yazmalıdır. Aksi halde iki taraf’da salondan uzaklaştırma ceza alacaktır.

9. Sitemizde bulunan tüm salonlarda, reklam yapmak, başka site ismi kullanmak, kesinlikle yasaktır. Gerek görüldüğünde kişinin tüm puanları silinerek atılacaktır.

10. Tüm kullanıcılarımız ve üyelerimizin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasalarına uygun davranmaları, Aksi halde uzaklaştırma ceza alabilecektir.

Yapacağımız ve uygulayacağımız tüm bu kurallar sitemizde daha rahat, güvenli, seviyeli ve huzurlu ortamda okey oynamanız içindir. Sizlerde iyi biliyorsunuz’ki kuralların olmadığı bir yerde hiç bir şeyi iyi gitmeyecektir. Uyguladığımız kurallar veya belirtiğimiz kurallar sadece başlıcalarıdır. Bu kuralları 2 şekilde kısaca açıklayabiliriz.

1. ‘özgürlük’ Özgürce konuş, düşün, yaşa fakat bir başkasının Özgürlüğünü kısıtlama.

2. Kendine yapılmasını istemediğini başkasına yapma.