Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle

Okey Oynamanın Faydaları

Okey Oynamanin YararlariOkey Oynamanın Faydaları
Kişiler günlük hayatın stresinden kurtulabilmek adına eğlenceli vakit geçirebilecekleri hobiler ile uğraşmayı tercih etmektedir. Kimileri kafasını dağıtabilmek adına müzik dinlemeyi tercih ederken, kimileri ise oyun oynamayı tercih etmektedir. Kafanın dağılması adına en uygun olan oyunlardan bir tanesi de okey olmaktadır. Sayı takibi ve doğru taş dizimi doğrultusunda kazanılan oyunda galip olabilmek adına mutlaka çok dikkatli olunması gerekmektedir. Dikkatli olunmaması halinde oyunun kaybedilme olasılığı oldukça yüksek olmaktadır.
Bu doğrultuda okey oynamanın faydalarından bahsetmek gerekirse; okey oynarken kişiler dikkatlerinin tamamen oyuna verdiğinden dolayı başka hiçbir şeye kafa yormamak’ta buda kişilerin stresten uzak durmasına yardımcı olmaktadır. Stresten uzak durulması adına mutlaka zihnin başka şeyler ile meşgul edilmesi gerekmektedir. Etrafında çok fazla kişi olmayan insanlar kendilerini çok fazla yalnız hissetmekte ve depresyona girmektedir.

Okey Oynama FaydalariOkey oynanırken birçok kişi ile sohbet edildiğinden ve yeni kişiler ile tanışıldığından dolayı, depresyona girilmesi ve kişilerin kendilerini yalnız hissetmemesi mümkün olmamaktadır. Okey oynamanın en büyük faydalarından bir tanesi kişileri yalnızlıktan kurtarıyor olmasıdır. Boş zamanlarını kaliteli ve keyifli bir şekilde geçirmek isteyen kişiler daha çok okey oynamayı tercih etmektedir. Tüm bunların dışında okey oynarken çok fazla kişi ile sohbet edildiğinden dolayı kişiler a sosyallikten kurtulmaktadır. Okey odalarında sürekli yeni insanlar ile tanışabilmek ve kalıcı arkadaşlıklar kurabilmek mümkün olabilmektedir. Beyin jimnastiği yapılabilmesi adına en uygun olan masa oyunlarından bir tanesi de okey olmaktadır. Okey oynanırken yapılan taş takibi ve taşların doğru dizilmesi kişilerin algı ve takip yeteneğini daha fazla geliştirmektedir. Okey oynayan kişiler hem oyun oynama zevkini yaşamakta hem de bir yandan sohbet edebilme şansına sahip olmaktadır. Bundan dolayı kişilerin en çok tercih ettiği online oyunlardan bir tanesi de okey olmaktadır. Günün yorgunluğunu atabilmek ve stresten uzaklaşarak keyifli zamanlar yaşayabilmek adına okey oynamayı tercih edebilir ve yeni arkadaşlıklar kurabilme şansına sahip olabilirsiniz.
Okey Oynamanin FaydalariOkey oynarken kişiler zihinlerini çok fazla yormaktadır. Okey oynamanın yararları arasında en belirgin olanlar; beyin jimnastiği yapılması, stresten uzak durulması, yorgunluğun eğlenceli bir şekilde atılması, dikkatinin sadece oyuna verilmesi ve algı gücünün artması, yepyeni kişiler ile tanışarak kalıcı arkadaşlıklar kurulabilmesi, sohbet edilecek birçok kişiye ulaşılması, yalnızlıktan ve asosyallik’ten uzaklaşılması ve boş zamanların kaliteli bir şekilde değerlendirilmesi olmaktadır. Bundan dolayı kişilerin büyük bir çoğunluğu online okey odalarına giriş yapmayı tercih etmektedir.

Etiketler :
Yorumlar
 1. Halit OBUZ dedi ki:

  Aynen katılıyorm 🙂 Bu güzel paylasım adına teşekkür ediyorum. Bol okeyli günler diliyorum.
  Beyazla Kırık Kalpler radyo programımda bu konunuzu konuşup tartışacağım. Okeyi bir nevi küçüklüğümüzde oynadığımız legolara benzetiyorum. Zeka geliştirici bir oyundur.

 2. DiLaRa dedi ki:

  Yukarıda yazılanların eksiği var fazlası yok .Bencede dünya`nın yedi harikası varsa 8. harikası da OkeyBiz dir.Okey oynamak oyuna yoğunlaşmak ve masadaki sohbet ortamı kişinin ogünki yaşadığı olumsuz herşeyi unutturuyor.Stres atmak için biçok altarnatiften biride okey oynamak.Okey salonuna girdiğimiz andan itibaren biçok kişiyle tanışıyoruz ve burda edindiğimiz dostluk real hayatımızda bile devam ediyor.Herkese Okey oynamayı ve bu eğlenceli ortamı yaşamayı tavsiye ediyorum. 🙂

 3. ŞeyTaNiÇe (MeLekÇe) dedi ki:

  Ewet yaa mesela ben 🙂
  Çok stresli birgün geçirdiysem hemen Pc mi açıp OkeyBiz.com giriyorum ve hemen okey oynamaya başlıyorum.
  Çünki tüm stresimi Okey oynarken atıyorum.Hemde kafamı dağıtmış oluyorum bu sayede 😉
  Hee bu arada isterseniz sohbette edebilirsiniz hem seviyeli hemde kaliteli kişilerle.Mesela ben Okey oynarken sohbet etmek istemiyorum ve karşımdaki kişide buna saygı gösterip masada hızlı vede seri bir şekilde Okey oynuyoruz buda benim çok hoşuma gidiyor 😉
  Heleki Taş dizilerini takip edersem bu dahada zevkli oluyor 😀 çünki oyunu kazanıyorum 😀
  Herkeze Okey oynamayı Tavsiye ediyorum en azından deneyin ve farkı görün derim…

 4. Keskee dedi ki:

  İlkin çok teşekkürler güzel bi paylaşım ve yorum ben okey babamla çok oynadım burda ilk başta sevdikleri insanlarla bir olup sohbet etmek
  Ve tabiki sayenizde muhteşem dj ler eşliğinde şarkı dinlemek ve günün stresini atmak tır. Kaliteli bi zaman geçirmek için tavsiye ederim siteyi.. hersey gönlünce olsun .. bol şans. .

 5. [---MiRaÇ dedi ki:

  İnsanları yakınlaştıran, uzak mesafeleri kısa mesafeye dönüştüren okey, sadece bir oyun olmanın yanında insanları sanal âlemde en fazla sosyalleştiren etmenlerin başında gelmektedir. Bilinmelidir ki vakit öldürmek için oynanan bir oyun değildir.Facebook çok önemli oyun konusunda Daha farklı daha önemli misyonlar yüklenen okeyin en birinci amacı insanların eğlenerek mutlu olmalarını sağlamaktır. Uzaktaki insanları bir oyun nasıl birleştirir bunun en iyi örneğini bizlere gösteren okey, yılladır oynanan ve hiç bıkılmayan bir oyun olarak görünmektedir ve hep bu şekilde karşımıza çıkmaktadır. OkeyBiz herkes tarafından beğeni ile karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.