Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle

Okey Oyunu

Okey Oyunu Oynaİnternet  kullanımının kırsala kadar yayıldığı günümüz de bu ağın parçası olmamak gibi bir şey neredeyse mümkün değildir.Hiç okuması , yazması olmayan köyde ki dedeler ve neneler bile çocuklarını , torunlarını görmek için İnternet dünyasına adım atmış durumdadır. Yani İnternet denen ağla tanışmayan insan yok denecek kadar azdır.Yeni doğan bebekler konuşmayı tam olarak çözmeden önce bilgisayarın tuş takımını çözer oldu. Tam bir bilişim çağı yaşıyoruz. Ne bilginin nede teknolojinin sonu gelmiyor.Buda reel hayatı sanala taşımamıza neden olmakta. Reel hayatta yaptığımız pek çok faaliyeti artık sanal dünya da , özgürce yapabilme şansına sahibiz.Özgürce diyorum çünkü reel dünyanın baskı ve kurallarından uzak , kendi düşünsel yapınıza göre , kuralsızca takılıp bilgi edinebileceğin, eğlene bileceğin , araştırma yapabileceğin , hatta alış – veriş ve iş yapabileceğin bir sistemin parçasısın artık. Bu sistemde her zaman başarılı olmak adına bilgi ile kendimizi yoğururken , bazen de sıkılırız ve bunalırız.Böyle zamanlarda da sanalın farklı uğraşılarından faydalanmak isteriz. Mesela film izlemek , chat sitelerine girip sohbet etmek , oyun oynama vs gibi…
Okey OyunlarıDünya’da eğlence aracı olarak en çok hangi siteler tercih edilir tam olarak bilgiye sahip değilim ama iş Türkiye olunca emin olduğum bir tek şey var ki oda ; ilk tercihimizin her zaman Okey Oyunu olduğudur.Bu eskiye dayalı dede den oğul’a , oğul dan toruna geçen bir alışkanlıktır. Okey oyununa düşkünlüğümüz kahve kültürümüzün bir uzantısıdır.Hepiniz bilirsiniz.Eskiden çocukluğumuz da mahallelerimiz de bir küçük kahvehane bulunur. Babalarımız , amcalarımız , mahallenin gençleri ve yaşlılarının buluşma noktası olan kahvehaneler. Bayanlar haricin de her yaş grubundan erkeğin toplanma yeridir kahveler. Kahveler de toplanana erkekler önce azcık sohbet ederler , sonra üç beş muhabbete derken çaylar gelir ve ilerleyen süreler de okey başına geçilir. Bu Türk toplumun da oldukça eskiye dayanan ve hiç bırakılamayan bir kültürdür.Eskiden sadece erkekler için olan kahvelere şimdiler de bayanlar kahveleri eklenmiştir.Hal böyle olunca da kadın , erkek herkes de okey oyunu hastalık halini almıştır.
Okey OyunSakın ola yanlış anlaşılmasın okey oyunu sadece kahveler de oynanan bir oyun değildir. Akşam oturmaların da kalabalık aile toplantılarında da insanların vazgeçilmez bir eğlencesi olmuştur.Bu eğlence kimi zaman bir şeylerine iddaya girerek yapılırken , kimi zaman da hiç karşılıksız keyfi olarak oynanılmıştır.Her ne sebeple olursa olsun Okey Oyununu oynamayı seven bir milletiz.İşin ilginç yanı reel yaşantımız da bu kadar çok okeyle yoğrulmuş iken bunu sanal hayatımıza da çok güzel bir şekilde taşımış bulunmaktayız.
Eskisi kadar insanlar da kahvehane kültürünün kalmamasıyla birlikte , insanlar okey oynama zevklerini ev ortamlarına taşımışlardır.Bu taşımanın bir yansıması olarak da sanal dünya da bir çok okey sitesi vs açılmıştır.
Okey Oyunu SanalGoogle ‘ye Okey Oyunu oynamak istiyorum yazdığınız zaman karşınıza sayfalarca okey oyunu oynanan site açılmaktadır. Bu biz Türklerin okeye verdiğimiz önemin ve değerin bir karşılığıdır.Ben kendi adıma şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki İnternet’te bunaldığım zamanlarda ilk yaptığım şey bir okey oyunu sitesi bulup oraya girmek oluyor. Genel de geceleri girdiğim bu siteler de günün tüm stresini atma imkanına sahip olduğum gibi dinlenme şansını da buluyorum. Uyumadan önce oynanan bir okey oyunu beni fazlasıyla rahatlatıyor ve uykuya daha rahat girmemi sağlıyor. Sizlerde İnternet üzerinden yapacak bir şey bulamıyor ve çok sıkıyorsanız kendinize bir tane Okey Oyunu oynaya bilecek site belirleyin. Hem okey kültürünün ayakta kalmasına azda olsa katkıda bulunun , hem de günün tüm yorgunluğunu burada atarak güne zinde devam edin….

okey oyna

Etiketler :
Yorumlar
 1. Eymen dedi ki:

  Selam,
  Hayat yolumuzda cogumuzun hatda hemen hemen hepimizin, sanirim yeterince dert ve keder duraklarimiz haddinden fazladir. Okeybiz ailesinin en genc üylerinden biri olarak, yayini ve genel muhabbetine nail olmak, gercekten de cok güzel.
  Hani yapboz parcalarini tamamlar misali, iyi ki radyosuna ve bu güzel ortama nail olmusum.
  Tüm okeybiz.com ailesine sonsuz tesekkürlerimi sunuyorum.
  iyi ki varsiniz, iyi ki variz ve herkeze iyi eglenceler, ve saygiyla selmalarimi sunuyorum…

 2. berkay burak yiğit dedi ki:

  Dostluklar,arkadaşlıklar,sevgililer,kardeşlikler, hayat boyunca devam ettiğimiz güzellikler hepsi okey biz ailesinde yaşam boyu hayat dolu sıkmadan bıkmadan usanmadan muhabbete doyum olmadığı bir okey biz… iyi ki varsınız iyi ki buradasınız hani tek çare ilaç dersiniz ya işte burada o ilaç okey biz…bizlere katılan okey biz ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunarım herkese iyi eğlenceler diler saygı ve hörmetlerimi sunarım…

 3. Şahin kale dedi ki:

  arkadaşlar hayırlı akşamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.