Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle

Sam2 Dj Programı

Sam2 Programı İndir  Sam 2 Dj Programı
İnternet dünden bugüne tüm hızıyla hayatımıza girmeye devam ediyor. İnternet kullanımı ülkezmizde pek yaygın olmadığı yıllarda genellikle radyo yayınlarını büyük ferekanslı radyoları dinleyerek geçirirdik. Dünya’da olduğu gibi ülkemizde’de yaygınlaşan İnternet alışkanlığı sonrasında artık, İnternet radyoculuğu hayatımıza girmeye başladı. İnternet üzerinde yayın yapan radyocular İnternet kullanıcılarına hitap ederek daha canlı ve cana yakın radyolar oluşturmayı başarmış ve bu radyolar İnternet üzerinde oldukça yaygınlaşmıştır.İnternet üzerinde yayın yapan radyocuların kullandığı programı sizlere tanıtacağız. Şuan OkeyBiz Radyosu İnternet üzerinde yayın yapmakta ve sitemizin djleri bu programı kullanmaktadır. Djlerimizin kullandığı program Sam2 Dj programıdır. Sam programı sayesinde djlerimiz kendi evlerinde stüdyo keyfinde rahatlıkla yayın yapmaktalar. Sizde Dj ve radyocuysanız bu program sayesinde kolayca yayın yapabilirsiniz. Sizlere ücretsiz olarak sunacağımız bu program sayesinde İnternet üzerinden tüm radyolarda yayın yapabilirsiniz. Sol kısımdaki Resme tıklayarak Dj programını indirebilir, Programı sınırsız yapmak için sizlere vereceğimiz key şifresini mutlaka girmelisiniz.

Sam 2 Key Şifresi: 77EM38G2ZQFTM6B9TGQG

Sam 2 Resimli Kurulum  Sam2 Dj Programı Kurulumu Resimli Anlatım

1.Sizlere üst kısımda anlattığımız sam programını indirdikten sonra karşınıza çıkacak seçenek sol kısımda görüldüğü gibidir. Burada sizlere sam programını indirmek istiyor musunuz sorusunu sormaktadır, Burada yapmanız gereken Evet seçeneğini tıklayarak sam kurulumuna devam ediyoruz.

Sam 2 Resimli Anlatım 1

Sam 2 nasıl kurulur diye düşünmenize gerek yok. Hazırladığımız resimli anlatım sayesinde kurulum artık çok basit.Birinci seçeneğimizde yaptığımız evet seçeneğinden sonra karşımıza çıkacak bilgi penceresinde Next seçeneğini seçerek ilerlemeye devam etmeliyiz.

Sam 2 Lisans Sözleşmesi

3.Sam 2 programı buradaki resimde bizlere okumamız gereken sözleşme kurallarını uzunca anlatmakta, Genellikle hiç bir kullanıcı bu yazılan sözleşmeleri okumaz ve direk evet seçeneğini tıklar. Bizden sizlere önerimiz İngilizce bilmiyor olabilirsiniz fakat İngilizce çeviri yaparak lisans sözleşmesinin tamamını okumanızı öneririz.  Tüm sözleşmeyi okuduktan sonra Accept seçeneğini tıklayarak bir sonraki seçeneğe geçeceğiz.

Sam 2 Dosya Yer Seçimi

4.Bu kısımda sizlere şu soruyu sormaktadır, Sam 2 programınız hangi bölüme yüklenmesini isterseniz? bu soruda sizler nereye yüklemek istiyorsanız Browse seçeneğini tıklayarak belirlediğiniz yeri seçebilirsiniz. Sizlere önerimiz bu seçeneğe dokunmadan direk Next yaparak bir sonraki adıma geçelim.

Sam2 Mysql Kurulumu

5.Bu kısımda sunucu bağlantı için Mysql kurulumu yapıyoruz. Mysql bağlantısı ile Radyo sunucusuna bağlanarak buradan radyoyu bağladığınız siteye yayın yapabileceksiniz.  Mysql kurulumu için Next seçeneğini tıklayarak ilerlemeye devam ediyoruz.

Sam2 Mysql Bilgi Penceresi

6.Sam 2 Mysql kurulumu yaptıktan sonra karşımıza çıkacak bilgi penceresinde mysql kurulumunu yapmak istiyor musunuz? sorusu sorulmaktadır. Bu soruya Next diyerek bir sonraki seçeneğe geçelim.

Sam2 Mysql Kur

7. Mysql uygulamaları hakkında size bilgiler veren bölümünde sizlere mysql ne işe yarar ve neden Mysql kurulumu yapmak zorundasınız kısaca anlatmaktadır. Bizim burada yapmamız gereken Next seçeneğini tıklayarak bir sonraki bölüme geçmek.

Sam 2 Kurulum Yeri

8.Mysql kurulumu yapacağınız yeri bu kısımda seçebilirsiniz. Fakat sizlere yer seçimi pek tavsiye etmeyiz, Önerimiz Next diyerek devam etmek.

Sam2 Mysql Typical Ayarı

9. Mysql kurulumunun son ayarı Typical seçeneği seçilmiş olması gerekir. Bizim burada yapmamız gereken Typical seçeneğini tıklayarak Next seçeneğini tıklayınız.

Sam2 Mysql Kurulumu Tamamla

10.Son olarak bu kısımda mysql kurulumunu onaylamanız gerekir. Yapmamız gereken Finish seçeneğini tıklayarak Mysql kurulumunu bitirerek bir sonraki bölüme geçelim.

Sam Ayarları
11. Run Sam2 Programı seçeneği mutlaka tıklanmış olmalıdır. Eğer sizde bu şekilde değilse bu seçeneği tıklayarak Finish seçeneğini tıklayınız.
Sam Ayarları

12. Sam 2 dj programı içinde bizlere bazı deme sesler göndermektedir, Bu seçenekte demo sesler olmasını istemiyorsanız skip seçeneğini, olmasını istiyorsanız Continue seçeneğini tıklayınız.
Sam Ayarları

13. Radyo Dj programını başarılı şekilde kurduk. Sıra yayın almak için Encoders gireceğimiz yayın bilgileri girmemiz gerekecek.  Bu kısımda + seçeneğini tıklayarak yayın şifrelerini gireceğimiz bölümü açmalısınız.
Sam Ayarları

14. Ses kalitesi radyolar için çok önemlidir. Dinleyicilerin En iyi ses kalitesinde radyoyu dinlemeleri için MP3 and MP3PRO seçeneğini seçerek Ok diyoruz.
Sam Ayarları

15. Sizlere yeni açılacak bölümde radyo şifrelerinizi gireceğiniz Encoder bölümü karşınıza çıkacaktır. Server ip bölümüne radyo ip adresiniz, Server port bölümüne radyo port, Password kısmına şifreleri girmelisiniz.  Sağ kısımda bulunan Station name bölümüne dj isminizi girmelisiniz. Dj isminizin istek panelinde görülmesini istiyorsanız Combine kısmına dj isminizi yazabilirsiniz.

Sam Ayarları

16. Artık yayın almak için tüm işlemler tamamlandı. Sizde şuan yayın alabilir ve sevdiğiniz sitede djlik yapabilirsiniz. Resimde gördüğünüz Play tuşuna basarak yayına başlayabilirsiniz.
Sam Ayarları

17. Sam programı key şifresini mutlaka girmelisiniz. Aksi halde yayın aralarında reklamlar çıkarak yayın kesebilir. Böyle sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için Sam programınızın sağ üst kısmındaki Config tuşuna basarak Registration key bölümüne gelmelisiniz. Burada size verdiğimiz Sam 2 Programı Key Serial Numarası: 77EM38G2ZQFTM6B9TGQG

Etiketler :
Yorumlar
 1. dj_melek dedi ki:

  Böyle konu hazırladığınız için çok teşekkür ederim. Çok detaylı anlatmışsınız, ayrıca resimli olarak anlatmanız kurulumu çok kolay hale getirdi. Programın Türkçe ve full olması mükemmel eline sağlık admin harikasın.

  1. DjBeDiRHaN dedi ki:

   link nerde

 2. kuzey dedi ki:

  arkadaş bu programı kim yazdıysa Allah ne muradı varsa ona gani gani versin. yemin ediyorum bilgisayarı 10 oldu format attım valla 3 saat dir sam indirip kurmaktan geri silmekten pc anası ağladı kafayı yedim gene olmadı tesadüf buraya girdim yemin ediyorum oldu ya, en sonunda oldu Allah ne muradın varsa sana onu nasıp etsin bu konuyu yazan admin arkadaşım sağol,İnan becerebilsem bu sitenin adını kopyalıcam isteyen herkese burayı tavsiye edeceğim..Adresini bana mail atarsan orada saklayacam buranın ismini kuzey başarılar.

 3. DjEsmerim dedi ki:

  Selam 3 yıldır dj lik yapıyorum. ama dj liğe ilk başladığım günlerde sağolsun başka dj arkadaşlarımın yardımıyla yapıyodum bunları ama her sorunda onlardan yardım istemeye utanıyordum. Bir şekilde kendi çabalarımlaa halederek yavaş yavaş öğrendim. Ama şimdi bu paylaşıma bakınca keşke diyorum o zamanlarda böyle bişi olsaydııı çok güzel anlatmışsınızz . Dj lik yapmak isteyen herkez kolaylıkla programı indirip kullana bilir sayenizde paylaşımınız süper olmuş. Şimdi herkez sam2 indirip dj olmaya kalkmasın:))

 4. dehliz dedi ki:

  Reel yayınlar da mixer ne kadar değerliyse internet yayıncılığında da
  sam2 programı o kadar değerlidir. Ben bu programı ilk kullanacağım zaman
  başkasından yardım aldım bir şekilde öğrendim yayınlarıma başladım. Bir süre
  sonra bir sorunla karşılaştım ve yardımcı olan arkadaşı bulamayınca başkasına
  güvenemedim araştırmalar sonucunda kendim hallettim sorunu. Şimdi burada
  program bilgisi, kurulumu ve en önemlisi görsel şekilde açık ve net anlatım var.
  Bu programı yüklemek isteyenler kolaylıkla kurulumu yapıp kullanabilirler.
  Kolay anlaşılır açık ve net paylaşım için teşekkürler. Emeğinize sağlık…

 5. Bigdayi dedi ki:

  Dj olarak sam3 sam2 sam4 ve uzman tum radyo porgamlarini kulanıyorum keyifle Mixer le uyumlu olarak kayıt dahi yapıyorum samde yayınmı 🙂 jınglede kunmakla birlkte saygımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.