Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle
Takma İsimlerin Önemi

Nick ÖnerileriOkey’de Nick İsimlerin Önemi
Bugün’ki konumuzda en önemli konulardan birisine değinerek kullanıcılarımıza ufak tüyolar verecek ve daha mutlu olmaları için kafa yormaya devam edeceğiz. Takma isim olarak tabir ettiğimiz, oyunda kullandığımız bu isimlere aslında hiç önem vermiyoruz. Aklımıza ilk gelen aman ne olmuş altı üst nick isim diye düşünmeniz sizi yanlışa sürükleyecektir. Okey’de aldığınız takma isimler, kişiliğinizi, duruşunuzu, düşüncenizi beyefendiliği, hanımefendiliği ve hatta yaşam tarzınızı yansıtabilir. Sizlere vereceğimiz ilk önerimiz takma isim almadan önce kendinizi düşünün, Nasıl birisiyim, nelerden hoşlanırım, ve kişiliğinizi ortaya dökün deseler nasıl kendinizi anlatırsınız. Örnek verecek olursak; Nickiniz’de yaşınızı, seviyenizi, düşüncenizi kolaylıkla yansıtabilirsiniz. Peki ama nasıl? Nick; (takma isimden örnek verelim) Örneğin; yaşınız 30 veya 40 ortalama olarak ağır bir kişiliğiniz var, insanlarla çok içli dışlı olmak veya laubali olmak hoşunuza gitmiyor, vereceğimiz örnekte aldığınız nickin hepsini nasıl yansıttığını göstereceğim. İsminiz ve soy isminiz Ahmet Akça diyelim, Okey’de alacağınız takma isim ahmet123 veya Ahmettt gibi olursa karşınızdaki kişinin size bakış açısı ve konuşması biraz farklı olabilir. Neden böyle nick aldığımda karşıdaki kişinin bana bakışı değişir diye düşünmeyin, 7 yıldan buyana bu konularda gözlem ve tecrübelerimizden yararlanıyoruz.
Okey İçin İsimlerMert123 veya serdarrrr gibi takma isimlerden yola çıkalım ilk izlenimde bir kişiyi oyuna çağırdığınızda bu tür takma isimlere pek itibar etmezler çünkü; karşısındaki kişinin aldığı Nick basit ve rahatsız edici türden. Mert123 veya serdarrr olarak aldığımız basit nickler bizi  basit gösterecek ve karşıdaki kişide pek itibar bırakmayacaktır. Şimdi şöyle düşünün kendinizi karşınızdaki kişinin yerine koyun, ilk etap’da Mert123 veya serdarrr diye bir takma isim kullanan kişiylemi sohbet etmek okey oynamak istersiniz, Yoksa Ahmet Akça ismi ile oynamak istersiniz. Yanlış anlamayın lütfen böyle takma isim alanlar kötü insanlar demiyorum, fakat daha resmi bir isim karşı tarafa güven verecek ve ilk izlenimde olumlu izler bırakacaktır. Öneri olarak verdiğimiz bu tüyolar’da en önemlisi sizi yansıtan bir karakter ismi olmasına özen gösterin.Bir başka önerimize geçelim; Az önce sizlere bir erkek ismi üzerinden yola çıkarak örnekler vererek takma ismin ne kadar önemli olduğunu anlatmıştık, şimdiki örneğimiz’de bayan takma isminden yola çıkarak anlatacağız.Yakından tanıdığınız ve sitemizde uzun süredir yetkili olan Hanim_ağa üzerinden örnek verelim. Kendisini uzun süredir tanımaktayım ve ilk tanıdığımdan buyana kullandığı takma isim sürekli aynıdır ve hiç değişmemiştir. Kendisini buradan doğru ve isabetli nick aldığından dolayı kutluyorum peki neden? Aldığı takma nickin onu nasıl doru şekilde yansıttığını çok iyi bilenlerdenim. Hanim_ağa yakından tanıyan kişiler onun nasıl bir karakterde olduğunu çok iyi bilmekteler. Hırslı, başarıyı seven, lider kişilik, güç seven birisidir, Şöyle düşünelim Hanim_ağa ilk okuduğunuzda aklınıza gelen izlenim nedir? Hırs, güç, öz güveni tam ve kendi ayakları üstünde duran anlamına gelecek izlenimi zaten karşıya vermektedir. Birde olaya şu kısımdan bakalım, arkadaşımızın kişiliğini ve genel yapısını sizlere anlattık ve aldığı takma nick’te bunu yansıtacak özellikteydi. Fakat Hanim_ağa  okey için aldığı ismin angelll olduğunu düşünün bu isim onu ne kadar ve ne doruda yansıtır gerisi size kalmış.

Okeyde Takma İsimlerOkey salonlarımızda bazen şöyle durumlar ile karşılaşabiliyoruz, Örnek ben Ankaralıyım, Mersinliyim, Hataylıyım, İstanbulluyum diyenler nicklerini şöyle yapabiliyorlar, Ankaralı06 veya buna benzer nick alımları olmakta. O arkadaşlarımızla fikir alış verişi yapmak için neden böyle nick almayı tercih ediyorsun dediğimizde Ankaralıyım oradaki insanlar ile tanışmak konuşmak isterim diye cevaplar alıyoruz. Peki Ankaralı olmayan kişiler ile konuşmayacak mısın yada konuşmak istemiyor musun? Bence karşı tarafa’da bu Ankaralılar dışında olumlu etki bırakacağını düşünmüyorum, çünkü direk sınırları çiziyor ve aradığını belli ediyor. Nereli olduğunu nerede yaşadığını, ne işle meşgul olduğunu sohbete bıraksa bence daha güzel olacağını düşünüyorum.  Yukarıda bahsedilen isim ve soy isim tamamen hayal ürünüdür.

Özet ve Not: Okey için nick isimler; sizin kişiliğinizi düşüncenizi ve karşıdaki insanların size nasıl yaklaşacağını belirleyebilir. Takma isim alırken kendinizi düşünün ve daha sonrasında takma isminizi alınız. Nick isimler alırken resmi ve doruluk payı içeren isim soy isim gibi isimlerde insanların sizlere güveni bir o kadar artacaktır.

Dipnot: Anlattığımız bu önerilere uymak zorunda değilsiniz; Fakat 7 yıldan buyana gözlemlerimiz sonucu çıkardığımız sonuçları sizlerle paylaşarak daha güzel zaman geçirmeniz için uğraşmaktayız. Karar sizlere kalmış bol eğlenceler.

Etiketler :
Yorumlar
  1. Gülsima dedi ki:

    Nickler insanın kendi karakterini kişiliğini yansıtıyor. Okey sitesine giren kişiler kalıcı arkadaşlık ortamı istiyorsa kendilerine kalıcı bir nick seçmelerini tavsiye ederim. Günlük ve kalıcı düşünmeyenler zatan misafir nickler alarak giriş yapıyor ve zamanla bunlar kayboluyor. Sizlere önerim seviyeli ve güzel ortam arıyorsanız ilk önce kendinize güzel nick belirleyin ve daha sonrasında aynı nickleriniz ile giriş yapınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;