Oyun Kuralları
Oyun Kuralları
Sitene okey ekle
Sitene Okey Ekle

Online Okey

Okey Masası

Oyun oynamayı çok seviyorsunuz. Lakin işlerinizin yoğunluğu yüzünden bir yere gidip oyun oynamaya zaman bulamıyorsunuz.Oyun oynamayı seven bir insan için buraya kadar çizdiğim tablo son derece can sıkıcı ve bunalıma sebebiyet verecek kadar vahim bir tablodur. Kendi adıma şunu rahatlıkla söyleye biliyorum ki ben bir oyun canavarıyım. Oyun oynamadan geçirdiğim tek bir günüm yoktur.Hatta tatil de plajda güneşlenirken bile tablet bilgisayarım elimdedir. Online okey sitelerinde oyun oynamakla meşgulüm’dür.  Biliyorum ki benim gibi pek çok İnternet kullanıcısı da oyun oynamadan yapamaz. Lakin nerede nasıl oyun oynayacağını da tam olarak kestiremezler. Çünkü hepimizin malumudur ki Online oyun yada Online Okey sitelerinden bilgisayara virüs gelme çok yüksektir. Kendi adıma böyle bir sıkıntıyı hiç yaşamadım ama yaşayan arkadaşlarım olduğunu duydum. Onlarla da sohbet ettiğimiz zaman şu ortak kanıya vardık ki ; İnternet üzerinden oyun oynayacağımız zaman sitemizi çok iyi seçmeliyiz. Mesela ben kendi adıma okey hastasıyım. Okey oynayacağım zaman Google’ye Online Oyun yazıp sıralamada en önde olan sitelerden birini kendime seçip o sitede oyun oynamayı tercih ediyorum.
Online Okey OynaŞimdi şunu düşünebilirsiniz ‘’ altı üstü okey , ne olacak ki ‘’ . Görünüşte sadece okeyden ibaret gibi gözükse de sürekli Online olarak bulunduğunuz bir sistemin güvenilirliği de çok önemlidir. Bu güvenilirlik aslında sitenin değil sizin ve bilgisayarınızın zarar görmemesi için sağlanan bir güven kalkanıdır.İnternet kullanıcıları çok iyi bilirler ki , internet üzerinden her tür zarara uğramanız mümkündür. Özellikle reel hayatınıza dair bir takım işlemleri bilgisayar üzerinden halleden bir iseniz. Çünkü bu durumda kendi bilgileriniz bilgisayarınız da kayıtlı olacaktır. Banka işlemlerinden , başka şifrelerinize kadar her tür bilginize ulaşma olasılığı olan bir sistemde olduğunuzu asla unutmamalısınız. Bunun için de bilgilerinizi ne kadar özenle saklarsanız bu sizin o kadar çok avantajınıza olan , doğru bir davranış şekli olacaktır. Özellikle az önce de belirttiğim gibi Online Okey gibi Online oyun sitelerinde attığınız her adıma dikkat etmenizin çok büyük yararlarını görürsünüz. Çünkü bu siteler sadece oyun için kullanılan siteler değildir. Bu siteler de bir dolu insanla karşılaşıp , arkadaşlık kurma olasılığınız oldukça yüksektir.

Online Okey Oynama SitesiSiz her ne kadar ben dikkatliyim , bana bir şey olmaz düşüncesi ile kendinize güvenseniz de en küçük hatanız da başınıza her şey gelebilir.Örneğin Online okey oynama sitesin de tanıştığınız bir arkadaşınızı mailinize eklemek sureti ile diyoloğa geçebilirsiniz.Bire bir sohbetler çok hoşunuza gidecektir.Bu işin kurdu olan kişiler sizin çok kısa bir zaman aralığında güveninizi kazanmayı başaracaktır.Ondan sonra da size resim yollamak yada bir mail atmak , bir şey okutmak istiyorum vs diyerek kendi hazırladığı bir dosyayı bilgisayarınızın içine yerleştirme imkanına sahip olacak.Sizde hem güvendiğiniz hem de ayıp olmaması adına size yollanan dosyayı hemen kabul edeceksinizdir.Bu anlattıklarım hayal ürünü değil , internet dünyasın da sıklıkla yaşanan ve çoğu insanın başına gelen olaylardır.Hayır diyemeyip kabul ettiğiniz o dosya sizin bilgisayarınıza bir casus gibi yerleşip , sizin İnternet üzerinden attığınız her adımı takibe alacaktır.Hatta işi daha öteye götürüp kameralı sohbetleriniz de sizi reel olarak da takibe alıp en özel mahrem görüntülerinizi kayıt edecektir.Çok masum düşüncesi ile kabul ettiğiniz bir resim , bir dosya , bir ileti vs gibi bir şey tüm özel hayatınızı kötü ve yabancı ellere teslim etmiş olacaktır. Onun içinde sizlere tavsiyemiz , İnternet üzerinden en çok girilen oyun sitesi olan Online Okeye vb. Sitelere girdiğinizde asla bilgilerinizi açıklamayın ve gereğinden fazla insanlarla yakınlık kurmayın.

Etiketler :
Yorumlar
 1. gül dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar; okey sitelerinde zaman geçirmemin 3.senesine girdi. Güzel paylaşım olmuş, Özellikle vürüsler çok yaygın bende bu konuda mağduriyetler yaşadım. Herkesi eklemek yada güvenmek çok sağlıklı değil. Her önümüze çıkan sitede oyun oynamak çok güvenli olmayabilir. Özel ve şahsi bilgilerinizi banka, tc kimlik vs gibi. kimseyle paylaşmayın ve güvenmediğiniz birisinin msn adresini kabul etmeyin. Video ve görüntülü sitelerde karşınıza çıkan linkleri tıklamayın çok ağır bedeller ödeyen arkadaşlarımız oldu boşanmak zorunda kalanlar bile oldu.

 2. dehliz dedi ki:

  Reel yaşantımızın yoğunluğundan kalan zamanımızda sanal ortamda vakit
  geçirmek hepimiz için kaçınılmaz oluyor. Fakat doğru adresi bulmak işin zor
  olan kısmı. Zamanımızı geçireceğimiz sitede seviyeli sohbetlerin olduğu ve oyun oynamanın
  keyfine varabileceğimiz bir ortam olsun istiyoruz. Ben arkadaşımın aracılığıyla doğru ortamı bulduğumu
  düşünüyorum. Ama bu demek değildir ki herkese kayıtsız şartsız güveneyim, özel yaşantımı anlatayım, sosyal ağ
  adresimi vereyim. İnsanın yanılma payı elbetteki vardır güvenin sarsılması güvenmemeyi ve tanıştığın herkese karşı
  mesafeli olmayı öğretiyor. Şiir dosyası şeklinde gelen gönderiyi kabul etmem bilgisayarımın çökmesine neden oldu.
  Bu nedenle kimseden gelen gönderileri kabul etmemem gerektiğini anlamış oldum. Dosya şeklinde gelen gönderileri
  kabul etmemiz ve video linklerini açmamız sonucunda zarar gören birçok insan var. Bu nedenle doğru adresi, seviyeli ortamı,
  oyun oynamanın keyfini çıkarabileceğimiz ve kaliteli zaman geçirebileceğimiz sitede kalmalıyız. Yanı sırada tanıdığımız ve yeni
  taşınacağımız insanlarla her zaman aramızda mesafe olmalı kolayca güvenmemeliyiz. Bu şekilde kimseden de zarar görmemiş oluruz.
  Çok güzel ve aydınlatıcı bir paylaşım olmuş yeni gelecek olan arkadaşlarımız içinde faydalı bilgiler olduğunu düşünüyorum.
  Emeğinize Sağlık…

 3. GAMZE dedi ki:

  İYİ İYİ ÇOK GÜZEL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.